вівторок, 8 серпня 2017 р.

Амарант – ось справжній хліб слов’ян!

Амарант – ось справжній хліб слов’ян!

Забутий Амарант, щириця, бархатнік, аксамітнік, півнячі гребінці, котячий хвіст, лисий хвіст! 

Забутий Амарант, який заборонив вирощувати ще російський цар Петро І

I Як незбагненно різноманітна наша природа!
Дивишся на рослину, думаєш, що це бур’ян, а виявляється …
Щириця, бархатнік, аксамітнік, півнячі гребінці, котячий хвіст, лисий хвіст – назв у цього красеня предостатньо.
Як пише сайт baranivka.net звичний для ока будь-якого дачника-городника чи селянина квітка амарант зберігає найбільшу таємницю!

amar0101-3-768x401

Мара – богиня смерті у древніх слов’ян. Амарант в буквальному перекладі означає «заперечує смерть», початкова буква «а» і ім’я страшної богині формують чарівне слово, що натякає на безсмертя …
Колись амарант входив до переліку обов’язкових рослин серед слов’янських народів. До реформ Петра I селяни відрізнялися відмінним здоров’ям і були довгожителями.
Чому ж Петро заборонив вирощувати цю рослину і робити з нього хліб?
Все задля картоплі. І дуже шкода, що все так склалося, люди занадто багато втратили, переставши харчуватися амарантом!

amat0202-2-683x1024

Чим більше вчені досліджують цю рослину, тим більше дізнаються приголомшливих фактів. Унікальні якості насіння і масла амаранту досліджував Микола Іванович Вавилов ще в 30-х роках XX століття, але після його смерті роботи були загублені. Тільки зараз ми заново знайомимося з цим природним лікарем!
Корисні властивості амаранту
Абсолютно всі частини рослини містять масло, крохмаль, різноманітні вітаміни, мікроелементи, пектин, каротин, лізин, мінеральні солі. В Японії амарант цінується так само високо, як м’ясо кальмара!

amar0303-3-768x512

Насіння диво-рослини містять цінну олію. Дуже смачно вживати їх в їжу в злегка підсмаженому вигляді, за смаком вони нагадують кедрові горішки. Насіння можна додавати в будь-які борошняні вироби, запіканки, торти.

amar051_07-768x512

Листя амаранту багаті вітаміном С, каротином, флавоноїдами, солями кальцію, калію, цинку, марганцю. Їх успішно застосовують для лікування панкреатиту, гастриту, цукрового діабету, при пухлинах, захворюваннях нирок і печінки.
За смаком листя подібні шпинату. Що можна з них приготувати? Суп, різні салати, компот, чай, сироп, можна використовувати листя як начинку для пирога і млинців. Смачна і шалено корисна їжа!
Масло амаранту є джерелом сквалена, найпотужнішого антиоксиданту. Нещодавно вчені з’ясували, що сквален міститься в шкірному секреті людини. Масло амаранту чудово відновлює шкірний покрив, загоює рани, цей продукт можна застосовувати зовнішньо і вживати в їжу.
Екзема, грибкові захворювання, шкірні інфекції: все це вилікує незрівнянне масло.

amar0405-2-682x1024

Настої і відвари з амаранту зупиняють кров, лікують печінку і серце, шлунково-кишкові інфекції. Настоєм рослини лікують нетримання сечі у дітей.
Сік амаранту і розтерту зелень можна застосовувати як лосьйон, маску для обличчя або бальзам-ополіскувач для волосся. Біологічно активні речовини діють благотворно на шкірний покрив, омолоджують, додають волоссю блиск і еластичність. Ось який він, бур’ян …
Борошно амаранту робиться з насіння. Цей продукт не містить глютену, тому з такого борошна виходять дуже корисні вироби! Борошно амаранту сприяє зниженню цукру в крові, допомагає схуднути, позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту.

Джерело http://baranivka.net/?p=2400

Немає коментарів:

Дописати коментар